Akupanel | 60 montaż na ścianie…

Instrukcja montażu Akupanel | 60:

- Bezpośredni montaż na ścianie za pomocą śrub
- Bezpośredni montaż na ścianie za pomocą kleju
- Bezpośredni montaż na ścianie za pomocą szalunku

Każde opakowanie Akupanel | 60 zawiera następujące elementy:

4 szt. paneli
2 szt. elementów dystansowych

Potrzebne będą następujące elementy:

Do montażu paneli potrzebne są następujące elementy:

  • Piła - tarczowa lub zwykła.
  • Wkrętak.
  • Wkręty do przymocowania paneli do ściany.
  • Czarne wkręty gipsowe około 35 mm do montażu paneli akustycznych.
  • Opcjonalne małe wkręty ok. 15 mm do mocowania lameli podczas cięcia paneli.
  • Linijka / taśma miernicza.
  • Ołówek.

Krok 1: Przygotowanie ściany

Zacznij od przygotowania ściany. Przetrzyj ścianę szmatką i usuń wszelkie śruby, gwoździe i inne przeszkody, aby ściana była całkowicie równa. Następnie można zmierzyć i zaznaczyć miejsce montażu paneli.

Krok 2 - Wybór kierunku paneli

Kolejnym krokiem jest wybór kierunku, w którym mają być skierowane panele. W przypadku naszych paneli Akupanel | 60 możliwe jest obrócenie paneli w celu utworzenia wyraźnych poziomych lub pionowych pasów na ścianie.

Jeśli chcesz, aby paski były poziome, obróć panel tak, aby listwy były skierowane do góry. Jeśli chcesz, aby pasy były pionowe, listwy powinny być skierowane poziomo.

Krok 3 - Montaż paneli akustycznych za pomocą wkrętów

Przygotuj się do montażu paneli, wkręcając około 6 wkrętów do połowy w filc. Rozłóż wkręty równomiernie w panelach.

Następnie można przystąpić do montażu paneli. Przykręć pierwszy panel akustyczny 60 do ściany, wkręcając czarny wkręt do gipsu (35 mm) przez czarny filc akustyczny do ściany. Sprawdź, czy panel jest zamontowany prosto, używając po drodze poziomicy.

Krok 4 - Montaż paneli akustycznych za pomocą kleju

Zacznij od odcięcia górnej części tubki kleju i włóż ją do dozownika kleju. Następnie równomiernie rozprowadź klej na filcu z tyłu panelu.

Teraz można przystąpić do montażu paneli. Podczas montażu zwróć uwagę na wybrany kierunek panelu - filc i listwy powinny być skierowane w pożądanym kierunku. Przyłóż panel do ściany w zaznaczonym miejscu. Dociśnij panel do ściany na całej jego powierzchni, aby klej dobrze się rozprowadził i przylgnął. Klej może utrzymać panel na ścianie po 20-30 sekundach. Sprawdź, czy panel jest zamontowany prosto, używając poziomicy.

Używanie elementów dystansowych

Podczas montażu kolejnych paneli ważne jest, aby użyć elementów dystansowych dołączonych do pakietów paneli. Filc nie sięga aż do krawędzi listew po jednej stronie. Jeśli zatem panele zostaną całkowicie do siebie dosunięte, odległość filcu między dwoma panelami będzie zbyt mała. Ponadto panele muszą być wykonane w taki sam sposób, jak w poprzednim kroku.

To wszystko.

Jeśli masz pytania...

lub potrzebujesz pomocy z montażem lub samym produktem, zawsze możesz się z nami skontaktować - jesteśmy gotowi do pomocy!

Telefon: +45 78 74 02 02

E-mail: pm@woodupp.pl

Lub odwiedź nasz FAQ tutaj.

Znalazłeś to, czego potrzebujesz?

Prześlij nam swoją opinię na temat tego artykułu