Z wizytą u Kaspera Boye

Kasper Boye jest samowykształconym konsultantem ds. projektowania wnętrz, a także rzemieślnikiem. W tej historii rozmawiałem z Kasperem o trendach, które obecnie dostrzega w aranżacji wnętrz. Poza tym odwiedzamy dwa jego projekty - Regus i Restaurację Mastek, które sam udekorował. Czeka na Ciebie mnóstwo inspiracji.

 

OTO Kasper Boye

 

Kim jest Kasper Boye:
  • Jest konsultantem ds. aranżacji wnętrz, projektantem i rzemieślnikiem.
  • Uczestniczył w programie telewizyjnym "Wykonane w Danii" w duńskiej telewizji.
  • Zajmuje się projektowaniem wnętrz zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach, a meble na własny użytek wykonuje od 19 roku życia.
"Trudno jest mi stworzyć standardowe rozwiązanie, ponieważ moja głowa jest zbudowana tak, że chcę myśleć nieszablonowo."

Spotkałem się z Kasperem Boye w Kopenhadze.

Kasper samowykształconym projektantem wnętrz, projektantem oraz rzemieślnikiem. Kiedy spytasz go, skąd się wzięły jego zainteresowania, odpowie, że miał je od zawsze. W swoim rodzinnym domu nigdy widział rzemieślników, kiedy dorastał, więc był przyzwyczajony do tego, że jego ojciec robi wszystko sam - buduje rzeczy na domu i do domu.

Kasper zarabia na życie wykonując meble na zamówienie i rozwiązania dotyczące aranżacji wnętrz.

Najpierw wybraliśmy się na spacer po Kopenhadze, aby zobaczyć niektóre z projektów, które Kasper wykonał z naszymi panelami. A potem chciał też udzielić wywiadu, co mnie bardzo podekscytowało, ponieważ bardzo dużo wie o projektowaniu wnętrz i ma świetny gust.

Znaleźliśmy ławkę nad jeziorem w centrum Kopenhagi.

Najważniejsze części z naszej rozmowy znajdziesz poniżej.

Następnie zobaczymy dwa projekty Kaspra - Regus i Restaurację Mastek.

Kasper, czy mógłbyś nam trochę opowiedzieć o sobie i swojej firmie? Jak do tego doszło, że zapragnąłeś zająć się tworzeniem mebli i projektowaniem wnętrz?

"Oczywiście, że tak. Zanim wyprowadziłem się ze swego domu rodzinnego, miałem ochotę zrobić stół, który pasowałby do ściany w moim nowym mieszkaniu. Nie byłem jednak nigdzie w stanie kupić standardowego rozwiązania pasującego właśnie do tej ściany, gdyż albo była za krótka, albo za długa. Dlatego postanowiłem zrobić taki stół sam i myślę, że wyszło to bardzo fajnie. I właśnie to jest to co mnie dzisiaj pasjonuje czyli tworzenie unikalnych rozwiązań, które pasują do duszy i atmosfery panującej w danym pomieszczeniu."

Jakie trendy dostrzegasz obecnie w aranżacji wnętrz?

"Na pewno podoba mi się, że ludzie są teraz odważniejsi, zarówno jeśli chodzi o dobór kolorów, jak i materiałów. 10 lat temu prawie nikt nie mówił o robieniu ścian z listew. Trendy z lat 70-tych są tymi, które zaczynają królować w dzisiejszych czasach. Obecnie mam kilka projektów z całymi pokojami w drewnie. Niektóre z moich pomysłów są bardzo szalone, ale ludziom i tak się podobają i to jest bardzo zabawne."

Muszę powiedzieć, że Kasper ma rację. To niesamowite, że wszystko nie musi już być czarno-białe.

Co najbardziej bierzesz pod uwagę przy wybieraniu produktów do swoich projektów?

"Jest dość sporo takich rzeczy. W tej chwili bardzo modne są ściany New Yorker z surowego żelaza i panele akustyczne. Są po prostu takie rzeczy, o których wiem, że są modne i zwykle nimi się sugeruję, gdy robię prezentację dla klienta."

"Myślę, że te ściany New Yorkera i panele akustyczne świetnie do siebie pasują. I moi klienci zwykle myślą podobnie. Jeśli mam wykonać półściankę pod ścianą szklaną, często sugeruję umieszczenie paneli akustycznych na półścianie. Wizualnie robi to ogromną różnicę i pomaga stworzyć świetną akustykę w pomieszczeniu."

Jak myślisz, co okaże się następną wielką rzeczą w aranżacji wnętrz?

"To bardzo dobre pytanie. Szczerze, trudno powiedzieć."

Kasper spogląda w dół i mówi dalej:

"Właściwie to nie jest to, o czym zazwyczaj myślę. Bardziej zależy mi na tym, co teraz jest popularne, a następnie wdrażaniu tego w nietypowy sposób. Kiedy dostaję w swoje ręce produkt, taki jak panele akustyczne, pierwszą rzeczą, o której myślę, jest to, jak wykorzystać go w kreatywny sposób. Szybko odkryłem, że panele można zginać, ponieważ filc jest miękki i od razu pomyślałem, że fajnie będzie ich użyć na zaokrąglonych rogach. Zrobiłem tak w kilku miejscach i efekty były naprawdę znakomite."

Jednym z miejsc, w których Kasper użył naszych paneli na zaokrąglonych rogach był Regus - pierwszy przystanek na naszej trasie.

Zobaczmy zatem jak to wszystko wygląda.

REGUS

Wchodzimy po schodach w stosunkowo wąskim korytarzu. Na środku korytarza znajduje się stara żelazna winda. Jest tak stara, że chyba trzeba nią sterować ręcznie. Ale gdy docieramy na 2 piętro, zastajemy tam nowoczesne biuro.

Wchodzimy drzwiami do recepcji w Regus.

Wooow!

Jak widać na zdjęciach efekty są niesamowite.

Dotarliśmy zatem do pierwszego miejsca i wygląda ono wspaniale. Jakie miałeś przemyślenia na temat tego projektu?

"Jeśli chodzi o to rozwiązanie, to klient skontaktował się ze mną w celu stworzenia nowej recepcji. Od razu poczułem, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na dobre rozwiązanie akustyczne w tym pomieszczeniu. Przed moim projektem było tu stosunkowo pusto, a duża powierzchnia powodowała pogłos. Jako, że musieliśmy zbudować recepcję od podstaw, pomyślałem, że świetnym pomysłem byłoby umieszczenie paneli akustycznych na biurku.

Ponieważ jestem jednak maniakiem jeśli chodzi o nasze panele akustyczne, nie mogłem nie zauważyć detali z zaokrągloną krawędzią, za którą panele akustyczne podążają za biurkiem."

Naprawdę uważam, że wygląda to świetnie z tymi okrągłymi rogami. Czy często stosujesz to rozwiązanie?

"Głównie chodzi o to, że znakomicie się pracuje z tymi materiałami. To była jedna z pierwszych rzeczy, o których pomyślałem, gdy trzymałem panele w dłoniach - ależ one są elastyczne! Byłem więc podekscytowany, że mogę je wypróbować, a to miejsce było pierwszym, w którym mogłem to zrobić."

Wspaniale.

Kerstin (nasza fotografka) zrobiła kilka zdjęć tego miejsca, a gdy skończyła, ruszyliśmy dalej.

Jechaliśmy do restauracji Mastek i byłem bardzo podekscytowany tym wypadem, ponieważ Kasper powiedział, że to naprawdę świetny projekt.

I od razu to zaznaczę - nie zawiodłem się!

MASTEK

Gdy dotarliśmy do Restauracji Mastek, przed wejściem spotkaliśmy Kaspera.

Przybył przed nami, a teraz podchodzi do nas od strony głównego wejścia do restauracji. Mówi nam, że właśnie tego dnia w restauracji odbywa się pokaz mody, więc wszędzie są ubrania.

Nie jest to najlepsze, gdy wszystko chce się fotografować.

Na szczęście trafiliśmy na przerwę i ludzie wyszli z restauracji. Pozostali tylko kucharze.

"Właściwie jest to historyczna sala dla Kopenhagi. Od wielu lat jest restauracją i znajduje się nad wodą, więc w przeszłości było to bardzo często odwiedzane miejsce przez żeglarzy."

Kasper mówi, że kilka lat temu restauracja zyskała nowych właścicieli i dlatego właśnie w tym czasie zajął się nową aranżacją wnętrza.

"Wasze panele akustyczne (Dąb Rustykalny Naturalny) były punktem zwrotnym w nowym wystroju restauracji, ponieważ wcześniej wszystko było bardzo ciemne i ponure, a teraz gdy wejdziemy do restauracji, to zobaczycie panele będące jasnym kontrastem. Są one niezwykle istotne dla wyrazu całego pomieszczenia."

Otwieramy drzwi do restauracji.

Wewnątrz restauracji Mastek

Ogromne wooow!

Zaniemówiłem, czując jednocześnie wielką dumę.

Nie wiem, co sądzisz, ale myślę, że to niesamowity projekt! Takie projekty sprawiają, że jestem bardzo dumny z naszego produktu.

Wyobraź sobie, że ktoś może stworzyć coś tak dokładnego, używając naszych paneli jako kluczowego elementu aranżacji.

Mimo wysoko zawieszonych ubrań wciąż udało się nam zrobić kilka fajnych zdjęć z tego miejsca.

Po ponownym wyjściu z restauracji, przyszedł czas pożegnać się z Kasperem.

Bardzo dziękuję za dzisiejszy dzień. Oglądanie Twoich projektów było bardzo fascynujące.

"Świetnie. Bardzo było mi miło móc Wam je wszystkie pokazać. Są to cudowne projekty, z których jestem niezwykle dumny."

I jest to całkowicie zrozumiałe.

Szczególnie wyróżnia się ostatni projekt w Restauracji Mastek. Różnica jaką stworzył Kasper jest naprawdę imponująca.

Osobiście był to dla mnie naprawdę inspirujący dzień.

Zobaczyłem wiele różnych sposobów wykorzystania naszych paneli, z których mnóstwo nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy.

Mam nadzieję, że uzyskałeś wiele inspiracji do własnych projektów. A jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, możesz zacząć śledzić profil Kaspera na Instagramie (lub nasz). Link do profilu Kaspera znajdziesz poniżej.

Bardzo dziękuję za przeczytanie tej historii!

// Troels

Zobacz panele na swojej ścianie.

Zrób zdjęcie, wybierz panel i znajdź kolor pasujący do Twojego domu.

LINKI:

#MYWOODUPP

Podziel się z nami na Instagramie swoim projektem wykorzystującym panele WoodUpp, oznaczając zdjęcia tagiem #mywoodupp. Być może to właśnie Twój projekt zostanie wybrany do kolejnej naszej historii!

Zobacz kolekcję naszych paneli akustycznych

Przejdź do Paneli Akustycznych

Zobacz panele na swojej ścianie

Wypróbuj Naszego Wizualizatora

Zamów próbki kolorów

Zamów Teraz