Masz jakieś pytania?

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie poniżej.

Najczęściej Zadawane Pytania

Co jeśli moja ściana jest wyższa niż 2.4 metra?

Jeśli ściana jest wyższa niż 2.4 metra to możesz wtedy montować panele akustyczne na swoim przedłużeniu. Panele można łatwo przyciąć, aby dopasować je do ściany. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie paneli na środku ściany, pozostawiając wolną przestrzeń na górze i na dole ściany.

Czy mogę montować panele bezpośrednio na ścianie, czy muszę je montować na szalunku?

Tak, można montować panele bezpośrednio na ścianie bez szalunku i bez wełny mineralnej za panelami. W ten sposób panele nie zajmą tak dużo miejsca patrząc od ściany do pomieszczenia (grubość paneli wynosi 2.2 cm). Przy montażu bezpośrednio na ścianie (bez wełny mineralnej) panele uzyskają klasę dźwięku D.

Ile wynosi czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia to 2-3 tygodnie. Po otrzymaniu zamówienia zaczniemy produkować Twoje panele. Następnie wyślemy je bezpośrednio do Ciebie za pośrednictwem firmy przewozowej, z którą współpracujemy. Firma przewozowa skontaktuje się z Tobą na 3 do 5 dni przed dostawą, aby wspólnie uzgodnić jej dokładny dzień.

Czy macie dłuższe panele?

Nie, w tej chwili mamy tylko jeden rozmiar 240 cm x 60 cm x 2.2 cm.

Produkcja paneli o specjalnych wymiarach zwykle nie jest konieczna. Jeśli potrzebujesz panelu, który jest krótszy niż 2.4 metra, możesz go łatwo przyciąć dowolną piłą. Jeśli potrzebujesz panelu dłuższego niż 2.4 metra, możesz łatwo zamontować panele na swoim przedłużeniu.

Czy panele akustyczne można montować w łazience lub w kuchni?

To zależy od powierzchni panelu. Nie zalecamy stosowania paneli akustycznych z drewnianą powierzchnią w pomieszczeniach, w których mogą mieć bezpośredni kontakt z płynami, ponieważ drewno może zostać uszkodzone przez wilgoć i wodę. Jednak panele akustyczne z serii Oxide oraz betonowe panele akustyczne będą nadawać się do takiego zastosowania, ponieważ ich powierzchnia jest wykonana ze specjalnie opracowanego forniru wysokociśnieniowego, na którego woda nie ma żadnego wpływu.

Czy panele akustyczne są przeznaczone tylko do użytku w pomieszczeniach?

Tak, są przeznaczone tylko do użytku w pomieszczeniach.

Jak montować gniazdka elektryczne?

Jeśli masz gniazdka elektryczne na ścianie, najlepszym rozwiązaniem jest wycięcie otworu w panelach i zamontowanie gniazdek na powierzchni paneli akustycznych. Na filmie "jak zrobić zagłówek" możesz zobaczyć, jak powstają gniazdka elektryczne - kliknij tutaj >>

Na jakich powierzchniach mogę montować panele akustyczne?

Panele akustyczne można montować na wszystkich powierzchniach, w tym ścianach ceglanych, betonowych, itp. Można je przykleić do ściany lub użyć wkrętów. Zapoznaj się z instrukcją montażu, aby dowiedzieć się jak zamontować panele >>

Czy kolory na zdjęciach są autentyczne?

Tak, mniej więcej są. Wszystko oczywiście zależy od jakości wyświetlania kolorów na Twoim ekranie. Dlatego zawsze zalecamy zamówienie próbek przed złożeniem głównego zamówienia, abyś mógł zobaczyć kolory na żywo w swoim domu.

Jak mogę stworzyć piękną końcówkę na ścianie?

Tej zimy planujemy dodać nowy produkt do naszej oferty. Końcowe lamele, które posłużą do wykańczania ścian. Lamela ta będzie pokryta powierzchnią z 3 stron. Będzie ona dostępna w grubości 22 mm (jeśli panel jest montowany bezpośrednio na ścianie) lub 67 mm (jeśli zostanie osiągnięta klasa izolacyjności akustycznej A, a za panelami zostaną umieszczone zalecane listwy o grubości 45 mm).

Czy mogę schować kable lub podobne rzeczy za ścianą, np. aby mieć bezprzewodową telewizję?

Tak, oczywiście możesz.

Jakie są warunki zwrotu produktów?

Masz prawo odstąpić od niniejszej umowy w ciągu 14 dni bez podania przyczyn. Okres anulowania rozpoczyna się w dniu, w którym Ty lub wskazana przez Ciebie osoba trzecia, która nie jest przewoźnikiem, weszła w posiadanie pierwszych towarów.

Czy możesz zginać panele wokół krzywizn?

Tak, możesz zginać panele wokół krzywizn. Filc jest wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu i jest bardzo elastyczny, co umożliwia zginanie paneli wokół krzywizn. Przykłady takich zgięć możesz znaleźć na naszym Instagramie - @woodupp_com.

Czy montaż paneli akustycznych jest trudny?

Montaż paneli jest bardzo łatwy i właśnie z tego powodu większość osób jest w stanie je zamontować samodzielnie. Jeśli umiesz chociaż trochę sam majsterkować i wiesz jak korzystać z piły oraz śrubokręta, to powinieneś być w stanie zamontować panele samodzielnie.

 

Niektórzy z naszych klientów wolą jednak zlecić montaż profesjonalistom. Z racji tego, że produkt jest niezwykle łatwy w obsłudze, każdy fachowiec jest go w stanie zamontować, nawet jeśli wcześniej z nim nie pracował. Jeśli potrzebujesz pomocy przy montażu, to zalecamy skontaktowanie się z lokalnym stolarzem.

Jaka jest minimalna ilość zamówienia?

Nie ma minimalnej ilości zamówienia. Możesz zamówić nawet tylko 1 panel.

 

Czy można ciąć panele akustyczne?

Tak. Panele można ciąć dowolną piłą (zalecamy piłę tarczową), a w razie potrzeby przycinania filcu można użyć noża. Nic bardziej prostego.

Jakiego rozmiaru są panele akustyczne?

Każdy panel akustyczny ma rozmiar 240 x 60 x 2.2 cm i waży 12.5 kg.

Jak przymocować panele do ściany?

Do mocowania paneli akustycznych na ścianie można użyć wkrętów lub kleju. Najczęstszym rozwiązaniem jest jednak użycie wkrętów. Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję montażu - kliknij tutaj, aby ją zobaczyć >>

Jakich wkrętów muszę użyć do montażu paneli?

Rodzaj potrzebnego wkrętu zależy od ściany i materiału, z którego jest wykonana. Musisz znaleźć wkręt, który pasuje do materiału, z którego wykonana jest Twoja ściana. Zawsze zalecamy czarne wkręty, gdyż wtedy będą one niewidoczne na ścianie. Nasze wkręty możesz kupić tutaj >>

Czy możecie wysłać mi próbki paneli?

Tak, próbki paneli możesz zamówić tutaj >>

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Pomożemy Ci.

Napisz do nas